V SZKOLNY KONKURS MUZYCZNY

Kolejna edycja organizowanego co dwa lata konkursu muzycznego odbyła się 21 stycznia 2020 r. w naszej szkole. Program konkursu obejmował wykonanie jednego utworu z epoki renesansu lub baroku oraz jednej kolędy lub pastorałki. Do konkursu zglosiło się 23 uczestników. W jury zasiedli wybitni muzycy i pedagodzy z warszawskich uczelni i szkół muzycznych: p. Hanna Sosińska-Kraski, p. Grzegorz Mańkowski i p. Klementyna Schweizer. I  nagrody  w swoich kategoriach otrzymali: Noemi Renda – flet (klasa prof. Haliny Kusiak), Maria Parzyńska – skrzypce (klasa prof. Justyny Grzegorczyk-Kania) oraz Agata Orzeł – wiolonczela (klasa prof. Marii Walasek). Jury przyzanło poza tym  nagrodę specjalną za najciekawszą aranżację kolędy – otrzymali ją wiolonczeliści Borys i Milan Piszczatowscy.

8 czerwca 2020