Call us Today ! 11223344 / 45678 | info@yourdomain.com

Setup Menus in Admin Panel

HISTORIA SZKOŁY MUZYCZNEJ

Prywatna Szkoła Muzyczna w Józefowie rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 1991 r., jest więc jedną z najdłużej działających niepublicznych szkół artystycznych w naszym kraju. Założona została przez małżeństwo muzyków i muzykologów – Monikę i Bartłomieja Budzyńskich. We wrześniu 1993 r. szkoła muzyczna I stopnia uzyskała uprawnienia szkoły publicznej. W latach 1995-2006 działała także szkoła muzyczna II stopnia. Dla osób niezainteresowanych realizacją programu nauczania w zakresie szkoły muzycznej o uprawnieniach szkoły publicznej od 1995 r. prowadzona jest nauka w szkole umuzykalniającej. Od samego początku istnienia szkoły prowadzona jest także „zerówka” muzyczna, której pomysłodawczynią była p. Elżbieta Małanicz-Onoszko, wybitna specjalistka w dziedzinie edukacji muzycznej najmłodszych.

Wśród naszych uczniów są laureaci nagród i wyróżnień regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, przesłuchań i warsztatów dla uczniów szkół muzycznych. Wielu spośród absolwentów naszej placówki podjęło naukę w szkołach muzycznych wyższych stopni. Są wśród nich muzycy mogący poszczycić się dyplomami renomowanych polskich i zagranicznych uczelni muzycznych.

Stwarzamy uczniom liczne możliwości prezentacji swoich umiejętności, zarówno na koncertach organizowanych przez szkołę, jak i we współpracy z innymi instytucjami. W ciągu 25 lat działalności zorganizowaliśmy około 150 koncertów. Imprezy te odbywały się między innymi w tak prestiżowych miejscach jak Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie w Warszawie, Pałac w Radziejowicach, Pałac w Otwocku Wielkim, Dom Polonii w Pułtusku, Muzeum Historyczne m. st. Warszawy. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć uroczysty koncert w Teatrze Miejskim im. S. Jaracza w Otwocku w ramach obchodów Roku Chopinowskiego 1999/2000. Włączyliśmy się także w organizację obchodów Roku Chopinowskiego 2010. W swojej działalności współpracujemy z takimi instytucjami jak Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga-Południe, Centrum Łowicka w Warszawie, Czeskie Centrum w Warszawie, Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, Fundacja „Latająca Akademia”, Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie, Otwockie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie.

Szkoła może poszczycić się współpracą z wieloma wybitnymi artystami i pedagogami, którzy występowali na naszych koncertach oraz prowadzili konsultacje i lekcje dla uczniów i pedagogów naszej placówki.

W lutym 2002 szkołę odwiedzili przedstawiciele czeskiej firmy Petrof, największego europejskiego producenta pianin i fortepianów. Wśród gości byli: prezydent firmy inż. Jan Petrof wraz z małżonką i córką oraz kierownictwo fabryki. Wizyta ta była związana z wręczeniem przez firmę nagrody za zwycięstwo w konkursie na nazwę najnowszego modelu fortepianu koncertowego Petrof . Laureatka Aleksandra Budzyńska oraz nasza szkoła otrzymały po jednym nowym pianinie Petrof.

W lutym 2003 z inicjatywy jednej z naszych uczennic odbyły się w szkole przesłuchania dla polskich śpiewaków. Przeprowadzili je włoscy muzycy: Matteo Messori, założyciel i dyrygent zespołu Capella Augustana oraz profesor Konserwatorium w Bolonii Sergio Vartolo. Wyłoniono solistów, którzy wzięli udział w nagraniu dzieł wszystkich niemieckiego kompozytora epoki baroku Heinricha Schütza. Pięciopłytowy album ukazał się w grudniu 2003 nakładem holenderskiej firmy Brilliant Classics.

Pod koniec roku 2008 uczniowie szkoły z klasy fortepianu prof. Tatiany Widery-Sanjines zostali zaproszeni do przygotowania cyklu „Pięć miniatur romantycznych” na fortepian autorstwa prof. Benedykta Konowalskiego. Prawykonanie miało miejsce na koncercie w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Warszawie zorganizowanym przez p. prof. Reginę Smendziankę.

Od jesieni 2010 r. szkoła ma do dyspozycji drugi, nowy budynek, zbudowany według projektu prof. arch. Marka Budzyńskiego.

W grudniu 2010 r. szkoła kupiła nowy fortepian marki Yamaha model C3. Zakup został sfinalizowany dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Fortepian dla szkoły”.

W październiku 2011 r. obchodziliśmy jubileusz 20-lecia naszej działalności. Z tej okazji zorganizowaliśmy koncerty w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Na koncercie galowym wystąplili absolwenci, uczniowie i pedagodzy szkoły. Wykonali utwory m. in. W. A. Mozarta, H. Ecclesa, F. Chopina, I. J. Paderewskiego. Potem miał miejsce koncert zespołu „Solo Tres”, który zaprezentował muzykę latynoamerykańską. Swoją obecnością zaszczycili nas m. in.: władze Miasta Józefowa, wizytator z Centrum Edukacji Artystycznej oraz dyrektorzy innych placówek oświatowych. [program koncertu]

W styczniu 2016 r. uczniowie z klas rytmiki prowadzonych przez p. Martynę Sojkę wzięli udział w nagraniu audycji radiowych dla Polskiego Radia (program internetowy Radio Dzieciom[audycja z okazji Dnia Babci].

W dniu 16 listopada 2016 r. w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbył się uroczysty koncert z okazji 25-lecia działalności naszej szkoły. Utwory J. S. Bacha, L. van Beethovena, F. Chopina, H. Wieniawskiego, I. J. Paderewskiego, I. Albeniza, D. Szostakowicza i F. Matuszewskiego wykonali zaproszeni artyści oraz pedagodzy i absolwenci naszej szkoły: Edward Wolanin – fortepian, Marcel Markowski – wiolonczela, Wojciech Kubica – fortepian, Filip Matuszewski – fortepian, Szymon Tobiasz – gitara, Janusz Wawrowski – skrzypce, Grzegorz Skrobiński – fortepian. Wystąpił także nasz szkolny zespół wokalny, który wykonał dwie staropolskie pieśni: „Gaude Mater Polonia” oraz „Breve regnum” przygotowane pod kierunkiem pań Magdaleny Przybysz i Klary Sychowicz.

W naszej szkole w dniu 20 grudnia 2016 r. miał miejsce półrecital w wykonaniu Filipa Błachnio (Rice University, Houston, Texas, USA). W programie znalazły się kompozycje J. S. Bacha, L. van Beethovena, J. Brahmsa i F. Chopina.

O Szkole Muzycznej w Józefowie

W naszej szkole prowadzone są lekcje gry na instrumentach muzycznych oraz umuzykalnienia i teorii muzyki.

Prowadzimy klasy: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, fletu poprzecznego oraz śpiewu.
Więcej

KONTAKT

top
Prywatna Szkoła Muzyczna w Józefowie
© Wszystkie Prawa Zastrzeżone.

Setup Menus in Admin Panel